Složení masti s propolisem - Pleva

#23 4. 12. 2013

Hana Chudobová: Dobrý den,
proč je součástí čistě přírodního produktu jako je mast s propolisem i propylene glycol (se svými nežádoucími účinky - karcinogenní, porucha iminuty aj.), který se přidává např. i do Fridexu?
Děkuji za odpověď.
H. Ch.
Dotaz k produktu: Mast s propolisem - Pleva

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Chudobová,

mast s propolisem Pleva není ryze přírodní produkt. Bližší význam této sloučeniny najdete na anglické verzi wikipedie. Není zde zmínka, že by byl karcinogenní, pouze dráždivý, a to zřídkakdy. Množství v tomto produktu je nepatrné oproti tomu, co běžně konzumujete přes den z jiných zdrojů. A tam je možná alergická reakce mnohonásobně vyšší. Navíc spíš než toto vám může ublížit obsah včelích produktů za předpokladu, že na ně jste alergická.

Když jsem byla osobně u pana Plevy, bavili jsme se na téma hypoalergenní kosmetika versus ostatní kosmetika. Z jejich zkušeností vyplynulo, že hypoalergenní kosmetika způsobuje mnohem častěji alergické reakce a další neduhy, než ostatní formy kosmetiky, které obsahují výše psané sloučeniny. Je to dáno tím, že lidé jsou za ty roky zvyklí na tyto druhy chemických sloučenin ze všeho, co konzumují a užívají, a odvykli si užívat čistě přírodní a bezropné výrobky. Nicméně je důležité, aby si každý vyzkoušel, co mu vyhovuje a co ne, co mu způsobuje alergii a co ne.

Pokud se více zajímáte o složení kosmetiky, potravin a dalších výrobků, doporučuji vám publikace Doba jedová 1 a 2. Je napsána odborníky z oboru medicíny a chemie. Po jejím přečtení, stejně jako já, možná dosáhnete dojmu, že vše je vlastně jedovaté a nevhodné. 

Návrat na přehled dotazů

Dotazy a objednávky

foto-prodejce Petra Mikulášková
732 902 340 
(Po-Pá 9-17h)
info@palelo.cz

Cena dopravy po ČR
  • 1) Zásilkovna 60 Kč
  • 2) Česká pošta 119 - 70 Kč
  • 3) Nad 1600 Kč zdarma
  • Úplný ceník najdete zde >>>